Jamky

Vítejte na hřišti Královského Golf Clubu Malevil. Níže se Vám pokusíme trochu přiblížit hřiště KGCM, nicméně nejlepší bude, když si to sami osobně vyzkoušíte.

Všechny jamky našeho hřiště

Hřiště

Jamka č.1

První jamka ( par 4 ) má fervej po obou stranách ohraničenou autem a především ze zadních odpališť je to opravdový test přesnosti vašich úderů. Pro nekomplikovaný začátek hry mnoho hráčů volí na první odpal i železo. Po drajvu se už jamka otevírá.

Jamka č.2

Fervej druhé jamky ( par 5 ) je velmi široká a dlouzí hráči mohou útočit druhou ranou grýn.

Jamka č.3

Pro drajv na třetí jamce ( par 4 ) je zde obrovský prostor. Mírně stoupající fervej není překážkou. Green u lesa je přístupný pro druhou ránu.

Jamka č.4

Nedlouhá čtvrtá jamka ( par 4 ) je po pravé straně lemována lesem, což z ní činí obávanou dráhu. Dlouzí hráči zde mohou atakovat grýn první ranou.

Jamka č.5

Z odpaliště páté jamky ( par 3 ) pod lesem se fervej svažuje na menší grýn, který je chráněn bankrem. Po celé pravé straně je trestná oblast.

Jamka č.6

Přesný drajv z odpaliště šesté jamky ( par 5 ) je nutné umístit do úzkého výhledu na fervej. Odvážlivci mohou zkusit hrát druhou ránu na grýn přes stromy a dogleg. Grýn je velmi dlouhý a má 3 patra.

Jamka č.7

Sedmá jamka ( par 4 ) dává vyniknout chytré hře. Úzká fervej do kopce vyžaduje přesný drajv a druhá rána by pak již do volně přístupného grýnu neměla činit problém. Z grýnu je krásný výhled na okolní krajinu.

Jamka č.8

Odpal na osmé jamce ( par 4 ) z kopce dolů stačí hrát železem. Druhá rána přes rybník pak bude mít okolo 100 metrů. K vidění jsou často i pokusy o přestřelení rybníku první ranou z odpaliště.

Jamka č.9

Devátá, krátká ale technická jamka ( par 4 ). První ránu do úzkého lesa je třeba správně nasměrovat na levou část ferveje a počítat s lehkým odskokem míče do prava. Druhá rána by pak kolem dvou rybníků měla být cca 120 metrů.

Jamka č.10

Desátá jamka ( par 3 ) nutí hráče hrát přímo na grýn, protože odpaliště a grýn odděluje rybník.

Jamka č.11

Jedenáctá jamka ( par 5 ) je náročnější jak délkou, tak stoupáním ferveje směrem na velký grýn pod lesem.

Jamka č.12

Na dvanácté jamce ( par 4 ) vyniká náročný terén, nutící hrát nejprve delší první ránu na svažující se fervej a druhou ránou proti kopci zaútočit na velký grýn lemovaný lesem.

Jamka č.13

Pohledově krásná třináctá jamka ( par 3 ) nabízí šanci drajvovat přímo na grýn, rozkládající se dole v údolí sevřeném zalesněnými svahy. Tato jamka patří mezi nejhezčí jamky v republice.

Jamka č.14

Drajv na čtrnácté jamce ( par 4 ) musí dopadnout na horizont terénu, odkud se fervej svažuje k potoku, za kterým je schovaný grýn.

Jamka č.15

Patnáctou jamku ( par 5 ) s fervejí ze svahu lze využít k dlouhému odpalu přes zářez potoka. Pak lze druhou ránou atakovat grýn, za nímž je les.

Jamka č.16

Na šestnácté jamce ( par 4 ) se hra vrátí podél patnácté dráhy zpět nahoru na svah, ale dostatečný prostor kolem široké ferveje neskýtá žádné nebezpečí.

Jamka č.17

Sedmnáctá jamka ( par 4 ) jde znovu obráceně, opět dolů po svahu, druhá rána vyžaduje přesnost, protože grýn je sevřen vzrostlými stromy.

Jamka č.18

Z odpaliště osmnácté jamky ( par 3 ) musíte překonat příčný potok s vysokým protisvahem, na jehož vrchní hraně se rozkládá grýn.

Mám zájem o členství

2 + 12 =

Adresa

Královský Golf Club Malevil
Heřmanice v Podještědí 280,
471 25 Jablonné v Podještědí

Telefon

Recepce hotel
+420 487 762 760
Recepce golf
+420 487 762 107
Restaurace
+420 487 762 761
Firemní akce
+420 777 361 363

E-mail

Recepce hotel
hotel@malevil.cz
Recepce golf
golf@malevil.cz
Restaurace
info@malevil.cz

Počasí

Počasí Heřmanice (okres Liberec) - Slunečno.cz